גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ירידות קלות בסיום המסחר בוול סטריט; "ארה"ב לא בוטחת בנתוני סין לגבי הקורונה"

בכיר בממשל האמריקאי אמר ל-CNBC כי סין דוחה את הצעות העזרה של ארה"ב ● שר האוצר הבריטי סג'יד ג'וויד התפטר עקב עימות עם ראש הממשלה ג'ונסון ● המשקיעים מודאגים לאחר שמחוז חוביי בסין דיווח על זינוק במספר מקרי הקורונה שהתגלו, כתוצאה משינוי בשיטת המדידה

מסחר בוול סטריט / צילום: רויטרס
מסחר בוול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

ירידות קלות בסיום המסחר הערב (ה') בבורסות וול סטריט. מדד הדאו ג'ונס ירד בלמעלה מ-100 נקודות בעקבות הדיווח מסין על 15,152 נדבקים חדשים בנגיף ו-254 מקרי מוות נוספים.

ה-S&P 500 והנאסד"ק ירדו בכ-0.2% ו-0.1%, בהתאמה.

21:50

יציבות בוול סטריט לאחר הדיווחים על עלייה במספר הנבדקים בווירוס הקורונה, והחששות לעניין השפעת הנגיף על הכלכלה העולמית.

המניות נפלו בתחילת יום המסחר לאחר דיווח מסין על 15,152 נדבקים חדשים בנגיף ו-254 מקרי מוות נוספים. הדיווח מביא את מספר מקרי המוות במדינה ל-1,367, כאשר מספר האנשים שנדבקו קפץ לכמעט 60 אלף, כך לפי הממשלה הסינית.

"למרות שסין וחברות ספציפיות הן כמובן הפגיעות ביותר, כל עוד ההשפעה על הכלכלה האמריקאית תיוותר מינורית, קיימת הציפייה ששוק המניות בארה"ב ישמור על חסינותו היחסית לנגיף," אמר אלק יאנג, מנהל מחקר שווקים גלובלי ב-FTSE ראסל.

הזינוק במספר הנדבקים עשוי לנבוע מהאופן בו הרשויות הסיניות מגדירות את ההדבקה. מספר המקרים החדשים עלה דרמטית לאחר שהמחוז שינה את שיטת הדיווח שלו על מקרים חדשים כך שיכלול מקרים "מאובחנים קלינית", וכתוצאה מכך הזינוק הפתאומי במספרים.

18:45

הירידות בוול סטריט נחלשו מעט. דאו ג'ונס מאבד 0.25%, S&P 500 יורד ב-0.1% ונאסד"ק נסחר ביציבות. המסחר באירופה ננעל בירידות: פוטסי איבד 1.25%, קאק ירד ב-0.36% ודאקס איבד 0.16%. 

גורם בכיר בממשל ארה"ב אמר ל"CNBC" כי ארה"ב "לא בוטחת במידה גבוהה במידע שמגיע מסין לגבי מספר החולים שנדבקו בנגיף הקורונה". בנוסף, הבכיר ציין כי סין ממשיכה לדחות את הצעות העזרה של ארה"ב. 

17:30

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו בירידות: נאסד"ק, S&P 500 ודאו ג'ונס מאבדים 0.4%. גם המסחר באירופה מתנהל בירידות: פוטסי מאבד 1.5%, קאק יורד בכ-0.7% ופוטסי מאבד 0.4%. 

מניית סיסקו  מאבדת כ-6%. 

16:40

המסחר בוול סטריט נפתח היום בירידת: נאסד"ק מאבד 0.5%, דאו ג'ונס יורד ב-0.4% ו-S&P 500 מאבד 0.3%.

14:30

נמשכות הירידות במסחר באירופה. שר האוצר הבריטי התפטר בעקבות עימות עם בוריס ג'ונסון. הצעד של השר, סג'יד ג'וויד, מטלטל את הצמרת הפוליטית בבריטניה. בורסת לונדון מאבדת יותר מ-1.5%. החוזים העתידיים בניו יורק מצביעים על ירידה של יותר מ-150 נקודות במדד דאו ג'ונס בפתיחת המסחר.  

12:45

ירידות חזקות בברוסות אירופה. סטוקס 600, פרנקפורט, מילאנו וצרפת מאבדות כ-1%, ובורסת לונדון צונחת ב-1.5%.

אתמול (ד') עלה בחדות המספר המדווח של מקרי המוות וההידבקות במחוז חוביי, שבו פרץ הווירוס. המחוז דיווח על 242 מקרי מוות נוספים ועל 14,840 מקרים נוספים ב-12 בפברואר, כך שמספר האנשים שמתו עלה ל-1,310. מספר המקרים החדשים עלה דרמטית לאחר שהמחוז שינה את שיטת הדיווח שלו על מקרים חדשים כך שיכלול מקרים "מאובחנים קלינית", ו-13,332 מקרים נוספים נכללים תחת ההגדרה הזו. 

בחזרה לאירופה.

מניית קרדיט סוויס  נחלשת בכ-1% למרות שהבנק היכה את תחזיות הרווח של השוק, והציג צמיחה של 69% ברווח השנתי חרף שערוריית הריגול בבנק שהתגלתה ב-2019.

מניית REXEL  הצרפתית מזנקת קרוב ל-10% ומובילה את העליות במדד סטוקס 600.

מניית חברת הביטוח ההולנדית NN Group  מטפסת 6% לאחר שהחברה דיווחה על עלייה של 10% ברווח התפעולי ב-2019.

מניית חברת הכימיקלים השוויצרית CLARIANT  עולה 5% לאחר שהחברה הודיעה כי תקצץ 600 משרות בעקבות צניחה ברווח ב-2019.

בקצה התחתון של המדד המוביל באירופה, מניית Centrica צוללת ב-16% לאחר שהחברה דיווחה על הפסד של 1 מיליארד אירו ב-2019.

מניות NMC Health  הנסחרות בלונדון צוללות בקרוב ל-7% לאחר ראלי של 32% במניה מוקדם יותר השבוע.  

10:30

המסחר בבורסות אירופה נפתח היום בירידות שערים, על רקע החששות מפני העלייה החדה במספר מקרי הקורונה המדווחים במחוז חוביי בסין, בעקבות שינוי בשיטת הספירה של המקרים. מדד סטוקס אירופה 600  רושם ירידות של כ-0.5%, מילאנו ופרנקפורט  מאבדות כ-0.3%, ירידות של 0.9% נרשמות בלונדון  ובפריז  מאבד המדד 0.5%.

מגזר המזון והמשקאות ומניות במגזר המשאבים הבסיסיים של חברות החשופות לסין מובילות את הירידות, ורידה נרשמת בכל המגזרים.

אתמול נרשם ראלי בבורסות אירופה לאחר ירידה במספר מקרי הקורונה שדווחו בסין. 

באסיה ננעל המסחר היום בירידות של 0.14% בטוקיו, כ-0.7% בשנחאי ובשנזן, 0.37% בהונג קונג ו-0.24% בקוריאה הדרומית. בורסת אוסטרליה רשמה עליות נגש המגמה, והתחזקה בכ-0.2%. 

 

07:30

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום (ה') בירידות שערים. שנחאי  מאבדת 0.8%, שנזן יותר מ-1%, טוקיו  יורדת ב-0.2% ובבורסת אוסטרליה אין שינוי מהותי במדד S&P/ASX 200 . בסיאול  נרשמת ירידה של יותר מ-0.1% ובהונג קונג  של כ-0.3%.

בטוקיו נרשמת ירידה במניות סופטבנק, לאחר הזינוק של אתמול. הירידות באות בעקבות דוחות הבנק שמצביעים על מחיקה של הרווחים כמעט לגמרי.

המשקיעים מודאגים ממספר גבוה של מקרי קורונה חדשים שדווחו במחוז חוביי בסין, כתוצאה מביצוע התאמה בשיטת המדידה. המחוז דיווח כי החל לכלול בסיכום שלו גם מקרים ש"אובחנו קלינית".     

נעילה חיובית בוול סטריט, המדדים המובילים עלו. הדאו ג'ונס קפץ ב-275 נקודות, או 0.94%, לשיא חדש, הנאסד"ק הוסיף 0.9% לערכו ו-S&P 500 עלה ב-0.65% לשיא של כל הזמנים.

עוד כתבות

אהובי גלפנד / צילום: איל יצהר

"בשבוע אחד הכל נפסק": עבור חצי מיליון עצמאים ובעלי עסקים הקורונה היא איום כלכלי קיומי

זה לא היה רק מקור פרנסה עבורם, אלא גם חלק מהנשמה ● כעת, כמו מאות אלפי בעלי עסקים קטנים אחרים, הם ניצבים חסרי אונים מול משבר שאיש לא דמיין ● כך נראים האנשים שמאחורי המספרים

סר קיר סטארמר / צילום: AP

בריטניה: מנהיג חדש נבחר ללייבור; "מזדהה ותומך בציונות"

תהליך הבחירה לתפקיד התנהל בצל משבר הקורונה בממלכה המאוחדת, וחוסר שביעות בציבור מהמהלכים של הממשלה בראשות בוריס ג'ונסון ● סר קיר סטארמר יחליף בתפקיד את ג'רמי קורבין

אולפן חדשות 13 / צילום: באדיבות חדשות 13

אסיפת חירום בחדשות 13; "מדובר בקיצוץ אגרסיבי, חסר תקדים"

חברת ועד העובדים ניצן קפלנסקי: "ההנהלה החליטה והודיעה לנו שלא מעניין אותה ההסכם הקיבוצי שנחתם בחברה ובכוונתם להפר אותו ברגל גסה וללכת על תכנית קיצוצים גדולה ונרחבת. צעדים קשים של ההנהלה יענו בצעדים קשים שלנו"

פעולות חיטוי נגד נגיף הקורונה בעיר העתיקה של ירושלים / צילום: Mahmoud Illean, AP

7,428 מקרי קורונה בארץ; 2,874 אנשי צוות רפואי בבידוד

357 חולים החלימו מהנגיף ● 113 במצב קשה, כולל 96 מונשמים ● מספר המתים בארץ הגיע ל-39 אנשים

כך תשמרו (קצת) על הכושר / איור: אייל אונגר

כושר בסגר הביתי: מכניסים את הבטן

רוצים לפתח ריבועים בבטן בתקופת הבידוד? תמשיכו לחלום ● אבל חמשת התרגילים האלה יעזרו לכם לחזק את שרירי הבטן בדרך לשם

חיטוי של שכונה ברומא, איטליה / צילום: Mauro Scrobogna/LaPresse, AP

האם מספר המתים באיטליה גבוה בהרבה מהנתונים הרשמיים ?

ניתוח של "וול סטריט ג'ורנל" מעלה כי באזורים שהוכו במיוחד במגפה, איטליה לא מדווחת על אלפי מקרי מוות ●   "אנשים מתים מבלי שנבדקו כי הזמן והמשאבים מוגבלים", אומר יוג'ניו פוסאטי, סגן ראש העיר קוצ'אליו

הקהילה החרדית בצל משבר הקורונה / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

פרשנות - בין האסירים לעניים: המדינה צריכה לעמוד לצד הנפגעים הגדולים מהמשבר

משבר הקורונה מקצין את הפערים בין החזקים לבין החלשים בחברה ● הנפגעים העיקריים הם העניים שחיים בצפיפות, מבקשי המקלט, האסירים ופגועי הנפש ● ביותר מדי מקרים הרשויות זונחות אותם, וגם מערכת המשפט לא תמיד מתייצבת להגן עליהם

מעבדה של BGI בסין. החברה הייתה אמורה לשלוח לישראל עשרות מכונות בדיקה / צילום: China Stringer Network, רויטרס

התוכנית הגרנדיוזית להקמת מעבדה שתבצע אלפי בדיקות קורונה ביום בישראל הותירה שובל של סימני שאלה

בתחילת השבוע הודיע הסטארט–אפ הישראלי מיי–הריטג’ כי יקים בשיתוף חברה סינית מעבדה שתבצע 10,000 בדיקות קורונה ביום • זמן קצר לאחר מכן הקפיא משרד הבריאות את המיזם ללא הסבר • בכירים במערכת הבריאות, בהייטק ובאקדמיה מעלים שורה של שאלות • מאחורי הקלעים של ההקפאה

10 יינות לפסח / צילומים: יח"צ, אלעד ברמי, אורי גרון, אייל קרן עומרי מירון

הצעה לסדר: עשרה יינות שיתאימו גם לארוחת החג בזום

אומנם השנה פסח יהיה במתכונת קצת שונה, אבל יש דברים שיהיו בו כמו תמיד - ארבע הכוסות ויין על שולחן הסדר, למשל ● קבלו עשרה מומלצים במיוחד שכדאי להזמין

פרופ’ ברכה רגר / צילום: איל יצהר, גלובס

מה חושבת הווירולוגית הבכירה בישראל על הסיכוי למצוא חיסון לקורונה

פרופ' ברכה רגר מאוניברסיטת בן גוריון, מהווירולוגים הבכירים בישראל, חשבה בתחילת הקריירה שלה שחיסונים יעשו לווירוסים מה שעשתה האנטיביוטיקה לחיידקים • באופן אירוני, היא אומרת ל"גלובס", הצלחתם הובילה לנטישת התחום ומענקי המחקר נעלמו • עכשיו אנחנו משלמים את המחיר

דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר

הפורום הכלכלי הערבי: לא מקבלים מספיק מידע על הקורונה

במכתב מבקשים חברי הפורום מהשר לפעול באופן מיידי כך שגם אזרחי ישראל דוברי השפה הערבית יקבלו את המידע שכל כך חסר להם בנוגע לנגיף הקורונה והשלכותיו הכלכליות, הבריאותיות והחברתיות

מסיכת מגן זרוקה על מרצפות אחת הסמטאות העמוסות של העיר העתיקה בברצלונה. כעת ריקה / צילום: Emilio Morenatti, Associated Press

פרשנות: איך יכול להיות שבחלקים מאירופה כבר רואים את האור בקצה המנהרה?

הקורונה הוכיחה כי לצד השקעה משמעותית יותר בתשתיות בריאות, בזמנים אלה מדינות אירופה צריכות מנהיגים פרגמטיים, שלא חוששים לשנות את עמדותיהם ולקבל החלטות קשות בזמנים קצרים ● אלה שעשו כך, כבר מריחים את היום שאחרי

נתניהו וכחלון / צילום: מארק ישראל סלם - ג'רוזלם פוסט

הממשלה מבקשת לאשר: תוספת תקציב של עד 90 מיליארד שקל

האוצר הפיץ לפני כניסת השבת את טיוטת החוק לתיקון חוק יסוד משק המדינה, לפיו תוכל הממשלה לחרוג ממסגרת התקציב שקובע חוק היסוד בעד 90 מיליארד שקל ולהעביר 17.7 מיליארד שקלים מסכום זה לביטוח הלאומי לצורך תשלום דמי אבטלה

גיל שוויד / צלם: תמר מצפי

גיל שויד קיבל בשנת 2019 תגמולים בעלות כוללת של 40 מיליון דולר

כמו בכל השנים האחרונות, גם ב-2019 רובו ככולו של התגמול לשויד הוא מנייתי ● שכר הבסיס של שויד הוא שכר מינימום, לפי בקשתו

ניר כנורי, טוטנאור / צילום: יח"צ

"סטריליזציה היא הנשק האולטימטיבי - ה-F15 כדי למנוע התפשטות חיידקים"

ניר כנורי, מנכ"ל יצרנית מכונות הסטריליזציה טוטנאור: "יש לנו נוכחות נרחבת בבתי חולים ומרפאות בעולם, ואנחנו רואים שקיים מחסור אדיר במסכות בעיקר מסוג N95 ובציוד נלווה"● "ביציאה מהמשבר יהיה ביקוש גדול לציוד שלנו"

ג'ראד קושנר / צילום: Leah Millis, רויטרס

פרשנות: קושנר ישיר לנו סולו - החתן הראשון של ארה"ב יצא למתקפה

החתן הראשון של ארה"ב מתייצב בפעם הראשונה בפני המיקרופונים בתדרוך היומי על מצב הקורונה ויוצא בהתקפה חסרת תקדים על כשירותם והתאמתם של מושלים וראשי ערים ש"אין להם מושג מה מתרחש במדינותיהם"

פגישת עבודה דרך זום  / צילום: רויטרס

מנכל זום: נפסיק להשקיע בפיתוח פיצ'רים ונתמקד בתיקון בעיות אבטחה

בחודשים האחרונים זום ראתה עלייה חדה בשימוש בפלטפורמה שלה בצל משבר הקורונה ● אריק יואן: החברה  תתמקד בפתרון של בעיות אבטחה ופרטיות

"שיטפו את הידיים! כולנו בזה יחד", גרפיטי בבריטניה / צילום: Liam McBurney / PA, Associated Press

בוריס ג'ונסון עם חום בבידוד; שיא במספר המתים בבריטניה ביממה

ספרד עקפה את איטליה במספר מקרי הקורונה ● 684 קורבנות קורונה בבריטניה ב-24 השעות האחרונות ● באיטליה נרשמו ביממה האחרונה 766 מתים ו-4,585 נדבקים חדשים

מפעל רכב מושבת 
של GM בקוריאה הדרומית
צילום: רויטרס, Yonhap News Agency

עוד מכה נוחתת על תעשיית הרכב: חשש מגל פשיטות רגל של ספקים

ספקית רכיבים גרמנית הודיעה היום על פשיטת רגל ויצרנית רכב חשמלית עצמאית הגישה בקשה להקפאת הליכים ● גרמניה מושיטה רשת ביטחון לחברות סטארט-אפ

“מליפיסנט: אדונית הרשע" /   צילום: באדיבות פורום פילם

מטיפולי פוריות ועד ניאו נאצים: 5 המלצות צפייה לעת בידוד ומגפה

המשפחתי, העילאי, הקשוח, האופטימי, וסרט הילדים. המלצות קולנועיות לתקופה הזו