מבוי סתום במו"מ: ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בבנק הפועלים

לטענת ההסתדרות, הרקע לסכסוך הוא מבוי סתום במו"מ על הסכם שכר; חלוקת דיבידנדים בסך מיליארד שקל לבעלי המניות על רקע מכירת המניות בישראכרט, ללא תגמול לעובדים; והליכי התייעלות של ההנהלה, שהרעו את תנאי העובדים • פועלים: "שלב הדיונים טרם מוצה"

דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים / צילום: גדי דגון, יח"צ
דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים / צילום: גדי דגון, יח"צ

ההסתדרות הכריזה היום (א') על סכסוך עבודה בבנק הפועלים , על רקע מבוי סתום במשא-ומתן לחתימה על הסכם שכר חדש ופגיעה בתנאי העבודה. הסכסוך רלוונטי לכ-7,500 עובדים בכל רחבי הארץ.

הרקע לסכסוך, לפי ההסתדרות, הוא גרירת רגליים ומבוי סתום במשא-ומתן לחתימה על הסכם שכר חדש. הסכם השכר הקודם הסתיים לפני שנתיים, ומאז נמצאים הצדדים במשא-ומתן, אולם הנהלת הבנק מסרבת לשפר את שכרם של העובדים.

בנוסף, לפי הודעת ההסתדרות, נודע כי בעלי המניות בבנק זכו לדיבידנדים בעלות של מיליארד שקל, בעקבות מהלך מכירת המניות של חברת-הבת ישראכרט, בעוד העובדים לא זכו לכל מענק או תגמול בעקבות המכירה. אם לא די בכך, ההנהלה אף צמצמה משרות ונקטה שורה של הליכי התייעלות. בעקבות כך נוצר עומס על עובדי הבנק בכלל ועל עובדי הסניפים בפרט, והורעו תנאי עבודתם.

לטענת ההסתדרות, הנהלת הבנק אף דרשה לאחרונה להגדיל את מספר העובדים המועסקים בחוזים אישיים, על-מנת לכרסם בכוחה הארגוני של נציגות העובדים.

מבנק פועלים נמסר בתגובה: "התקיימו מספר דיונים של צוותי המו״מ במטרה להגיע להסכם הוגן ואחראי. שלב הדיונים טרם מוצה. אנו קוראים לוועד העובדים להמשיך את המשא ומתן לטובת כל בעלי העניין לרבות העובדים".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988